Onet Autorzy: gra warta świeczki

autorzy_logo

Serwis Onet Autorzy istnieje już od ponad 100 dni. Jakie do tej pory osiągnął wyniki? Ile można dzięki niemu zarobić? Onet ujawnił kilka ciekawych danych.

Na Autorach jestem niemal od samego początku. Do tej pory napisałem 4 teksty (2 dedykowane i 2 wzięte z bloga). Oczywiście te dedykowane cieszą się największą popularnością: „Świąteczne porządki na Facebooku” oraz „Jak zrobić karierę w marketingu i reklamie?„. Wszystkie teksty zamieściłem w dość wymagającej kategorii Onet Biznes. Przed walentynkami spróbuję swoich sił w dziale Onet Facet – trzymajcie kciuki!

Onet Autorzy daje dwie drogi gratyfikacji – finansową i autopromocyjną. Ja wybrałem tą drugą, ponieważ jestem w sytuacji, że nie muszę dodatkowo zarabiać pisaniem 😉 #SWAG. Możliwość pisania na największym portalu w kraju jest już wystarczająco nobilitująca i daje szansę na zdobycie nowych obserwujących oraz czytelników Why so social. Kwestia tego jak dużo czasu poświęcimy na pisanie (wieczny niedoczas).

Onet Autorzy: wyniki

W tej chwili programem jest objętych łącznie 58 osób. Warto nadmienić, że Onet dokonuje weryfikacji autorów, więc nie jest to model chociażby ten z naTemat. Najlepszy tekst zarobił w miesiąc ponad 1800 zł, najlepszy autor w tym samym okresie 4400. Całkiem nieźle, prawda? Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że żaden wydawca w Polsce czy nawet na świecie nie zapłaci za pojedynczy wpis blisko 2 tys. złotych.

Pozostałe wyniki poniżej:

 

::

Bardzo mocno kibicuje Autorom, mam nadzieję, że serwis dalej będzie się rozwijał i dostarczał wartościowe treści!

Więcej tekstów na temat blogosfery znajdziesz TUTAJ.

 

O autorze

Pracę z mediami społecznościowymi rozpocząłem w 2010 roku w agencji Ogilvy Interactive. Kolejne doświadczenie zdobywałem jako dyr. ds. mediów internetowych w magazynie branżowym Brief oraz product manager w Grupie Onet-RAS oraz social media manager w Edipresse Polska.  Czytaj więcej >

POLULARNE WPISY

UDOSTĘPNIJ

Zobacz również na moje szkolenia

DODAJ KOMENTARZ