4 blogi dla wymagających

cojaczytamwhysosocial

Przedstawiam Wam cztery blogi, które moim zdaniem są warte śledzenia. Ich autorzy są skromnymi ludźmi, którzy nie szukają pustego rozgłosu. Zamiast tego robią świetną robotę na blogach i podążają za swoimi pasjami.


Dwa blogi dotyczą marketingu, dwa literatury/książek/kultury.

Newcreative

Założony przez Artura Smolickiego, który jest branżowcem z krwi i kości. Pojawia się na wielu imprezach i konferencjach – możecie z nim pogadać i „przybić piątkę”. Jednak to co go wyróżnia to spokój i konsekwencja z jaką buduje swoją markę. Na jego blogu nie znajdziecie przypadkowych postów, które mają za zadanie podbicie statystyk. Artur jest specem od reklam Google, zna się na pozycjonowaniu. To, co jeszcze mi się szalenie podoba w działaniach autora Newcreative, to skupienie swoich działań na małym i średnim biznesie. Jest to o wiele trudniejsze niż praca z doświadczonymi marketerami dużych firm.

Lookreatywni

Fenomen! Inaczej nie jestem w stanie określić tego bloga, który tak na dobrą sprawę powoli staje się portalem. Na jego łamach teksty zamieściło już 10 autorów – w tym założycielka, Magda Miernik. Magda jest prawnikiem, który wyłamuje się ze stereotypowego obrazu przedstawiciela tego zawodu. Lookreatywni są jednym z nielicznych blogów, w których wygląd idzie w parze z jakością wpisów. Jeśli szukacie informacji o prawie własności w internecie, umowach licencyjnych czy prawie prasowym to Lookreatywni powinni być Twoim pierwszym wyborem.

Lektura obowiązkowa

Przeczytalibyście coś, ale nie wiecie co? Interesujecie się popkulturą? Lubicie fantastykę, komiksy i film? Jeśli na któreś z pytań odpowiedzieliście twierdząco to koniecznie musicie odwiedzić blog Marcina Tomaszewskiego. Na Lekturaobowiazkowa.pl znajdziecie masę inspiracji, ciekawostek i rzetelnych recenzji. Blog pisany bez zadęcia, na luzie, często aktualizowany.
Blog Marcina pokazał mi jak olbrzymie mam zaległości jeśli chodzi o wybitne dzieła popkultury dwudziestego wieku.

 

Autorem bloga jest Janek, który wręcz zaraża swoją pasją do książek. Wystarczy wpaść do Katowic do jego antykwariatu, aby to zrozumieć. Na blogu znajdziecie recenzje, zapowiedzi, premiery oraz… zakładkę, dzięki której możecie dokonać zakupu książek. Kochamksiążki.pl to jeden z nielicznych blogów w Polsce, który prowadzi działalność e-commercową.
Zachęcam Was do kupowania książek od Janka, a jak będzie w Katowicach to koniecznie wpadnijcie do antykwariatu na ul. Tadeusza Kościuszki 47/4 i poczujcie ten klimat! Wyrzucając jakieś książki też się z nim skontaktujcie, bo być może jeszcze niejedna osoba dzięki antykwariatowi znajdzie w nich inspirację.

::

Mam nadzieję, że przynajmniej jeden z powyższych blogów będziecie odwiedzać regularnie.

Piszcie w komentarzach adresy blogów, które uważacie za ciekawe i inspirujące.

O autorze

Pracę z mediami społecznościowymi rozpocząłem w 2010 roku w agencji Ogilvy Interactive. Kolejne doświadczenie zdobywałem jako dyr. ds. mediów internetowych w magazynie branżowym Brief oraz product manager w Grupie Onet-RAS oraz social media manager w Edipresse Polska.  Czytaj więcej >

POLULARNE WPISY

UDOSTĘPNIJ

Zobacz również na moje szkolenia

DODAJ KOMENTARZ