środa, 8 lipca 2015

Życzę Wam śmierci durnie...

Dominik wyśmiewany przez rówieśników popełnił samobójstwo. Blogerka modowa zmarła w wyniku nagłej choroby. Co ich łączy? Oboje zostali zwyzywani po śmierci przez rówieśników, ludzi z sieci. Zwątpiłem w internet, serio...


Nie będę się wdawał w szczegóły. Najistotniejsze jest to, że 2 młode osoby nie żyją, a w internecie znalazła się spora grupa osób, która się z tego najzwyczajniej w świecie cieszy! Nie rozumiem, nie ogarniam.

Co nam kurwa za społeczeństwo rośnie?

To ma być przyszłość naszego kraju? Banda nastolatków z empatią na poziomie gówna? Kim będą za 10 lat skoro już teraz nie potrafią uszanować najważniejszej świętości jaką jest życie?

Gdzie do cholery są rodzice? HALO RODZICE! Internet nie wychowa za Was Waszych dzieci! Zrobi z nich popierdolonych psychopatów. Gdy w przyszłości będę miał potomstwo, i będzie prześladowane to wybiorę się do szkoły, na podwórko. Złapię za fraki i przetrzepię ryja 5 strzałami z liścia. Następnie poczekam na rodzica i jego również poczęstuje 5 strzałami, ale już nie z liścia...

Następni w kolejce do oklepu będą internetowi celebryci pokroju Kominka albo Macieja "Z dupy" Dąbrowskiego. Tak, też dokładacie do tego cegiełkę swoim "contentem" o robieniu laski, gumowych jebadłach itp. A wszystko po to, żebyście mogli popierdolić na jakiejś konferencji, gdzie są Wasi znajomi, a następnie najebać się darmowym alkoholem. Bądźcie mężczyznami, a nie cipami, i mówcie co jest złe, co jest dobre, a nie tylko co jest śmieszne (i to nie zawsze).

Kościół i jego ideały upadają. Sęk w tym, że lepiej lub gorzej, ale jego przykazania trzymały cywilizację w jakiś ryzach. Pomijając średniowiecze i krucjaty to wartości takie jak szacunek, poświęcenie, miłość do bliźniego trzymały nas w ryzach. Nie pozwalały zabijać sąsiada, kuzyna... Teraz ta instytucja i jej wartości upadają. Za 10 lat nastolatek nie będzie widział nic złego w tym, żeby wsadzić koledze nóż w wątrobę tylko dlatego bo ma nowszego iPhone'a.

Na chuj ludzie zmieniają zdjęcia profilowe na Facebooku na te z tęczą, które mają wspierać środowiska LGBT, skoro pod swoim imieniem i nazwiskiem piszą na fan page'u zmarłej dziewczyny, że cieszą się z jej śmierci? Wyzywają ją od szmat? Hipokryzja? Głupota? Nieważne - ważne, aby tego nie tolerować!


EDIT: podobno za powyższe komentarze jest odpowiedzialna grupa anonimowych trolli, którzy pod fałszywymi kontami atakują wszystko w internecie. I nawet jeśli tak jest, to i tak te okrutne komentarze ktoś musiał napisać, czyjeś palce spoczęły na klawiaturze. Po drugie wywołują one lawinę, która daje odwagę innym do pisania już pod swoimi prawdziwymi imionami i nazwiskami.


Kochani! Wiem, że wśród Was jest wielu, wielu mądrych empatycznych ludzi, którzy myślą podobnie. Proszę Was, mówmy NIE, nie tolerujmy takich zachowań, piętnujmy je! Kilkoro z nas pracuje w dużych mediach, z milionowymi zasięgami - spróbujmy to wykorzystać. Ale nie na zasadzie pogrożenia palcem, ale konkretnego opierdolu, zawstydzenia.

Walczmy o przyszłość dla nas i naszych dzieci. I mówię to ja, rzekomy hejter. TAK! Będę hejtował hipokryzję i brak empatii!

Marketing

Blogosfera

Copyright © 2014 Why so social