wtorek, 14 kwietnia 2015

DurczokGate i wątpliwości


No więc nadeszła chwila, której się po cichu spodziewałem. Prokuratura nie znalazła dowodów na to, że były naczelny „Faktów” złamał prawo. W świetle prawa najprawdopodobniej będzie niewinny. Co z tego skoro internet już go ukamieniował.Nie bronie Kamila Durczoka. Chcę zaznaczyć to na wstępie, bo niestety wiele osób nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Ale też nie pozwolę, aby komuś niszczono życie na podstawie poszlak i anonimowych zeznań.

Cała historia DurczokGate jest pełna dziwnych zbiegów okoliczności. Wprost atakuje naczelnego Faktów, gdy TVN ma zostać przejęty. Po udanej, niestety, akcji przychodzi do tygodnika miotła i zmiata Latkowskiego razem z całym działem śledczym. Zastanawiające jest też to dlaczego rzucili się na Durczoka, a nie na Ministerstwo Zdrowia gdzie mobbing i znęcanie się nad pracownikami prowadzi od kilku lat ludzi do psychiatrów i myśli samobójczych?

Rzekome śledztwo wewnętrzne w TVN. Jego rezultat to "skazanie" Durczoka na podstawie zeznań 3 osób. Te osoby dostały w ramach rekompensaty od 1 do 6 miesięcznych pensji.

Serio? Wewnętrznie sprawę zamknęło parę tysięcy złotych?

Nikt nie wyszedł i nie powiedział: "Kamil Durczok chciał uprawiać ze mną sex i łapał mnie za tyłek"?

A teraz najważniejsze.

Prokuratura zajęła się sprawą z urzędu. To znaczy, że TVN nie zgłosił swojego byłego pracownika do prokuratury, mimo, że wewnętrzne śledztwo wykazało, że jest winny?

Jeśli się mylę to niech ktoś proszę przedstawi mi odpowiednie fakty.

Jeśli polskie prawo uzna Durczoka za winnego to sam pod takim wyrokiem się podpiszę. Jednak wkurza mnie niesamowicie, że ci sami ludzie, którzy wszędzie szukają spisków i układów, skazują innych bez dowodów. Ci ludzie nienawidzą polskiego rządu, polityki, narzekają na korupcje. Jednak w aferze DurczokGate krzyczą bezrefleksyjnie razem z tłumem.

Proponuję, aby swoją uwagę skierowali na wyżej wspomniane Ministerstwo. Tam 3 odważne kobiety pokazały swoje twarze i powiedziały co złego im zrobiono, jakie szkody wyrządzono.

Marketing

Blogosfera

Wywiady

Copyright © 2014 Why so social